ایمیل

info@sabt-center.ir

شماره تماس

02188648221

لوگو چیست؟

سه شنبه, 27 تیر 1402
27
لوگو چیست؟
  • لوگو چیست:
  • اگر بخواهیم خیلی ساده توضیح دهیم که لوگو چیست؟ باید بگوییم که لوگوها در واقع یک نقطه شناسایی محسوب می‌شوند. علائم یا سمبل‌هایی که به کمک آن‌ها مشتریان برند شما را از دیگران تشخیص می‌دهند.
  • لوگو باید یک تصویر، نوشته یا ترکیبی از هردو باشد که برای معرفی برند، محصولات و خدماتی که عرضه می کنید استفاده می‌شود. به طور کلی، شما ازطراحی لوگو استفاده می‌کنید تا احساسات مشتریان را نسبت به خود برانگیزید و کاری کنید در ذهنشان ماندگار شوید.

 

  • تاریخچه لوگو:
  • در طول تاریخ از نماد ها و تصاویر مختلف که نوعی علامت بودند به عنوان ابزاری برای ایجاد ارتباط استفاده می شده است .تاریخچه طراحی لوگو برمی گردد به انسان های اولیه که برای انتقال مفاهیم به یکدیگر تصاویری را هک می کردند که هر یک از این تصاویر مفهوم خاصی را به بیننده منتقل می کرد .گاهی با هک کردن یا خراشیدن دیوار غار ها میخواستند به یکدیگر اعلان خطر کنند یا مفهومی را برسانند و گاوچرانان برای مشخص کردن مالکیت دام های خود از علائم انحصاری استفاده میکردند و … در گذر زمان و در جوامع قرون وسطا سرمایه داران ، بازرگانان ، صنعتگران و … برای مشخص کردن کالا ها و محصولاتشان از علائم و نمادها ( لوگو ، آرم ) بهره می بردند.آشوری ها به عنوان اولین سازندگان فولاد نیز استفاده زیادی از لوگو کرده اند. در میان چینی ها، مصر و بابل نیز برای برقراری ارتباط با یکدیگر از لوگو استفاده می کردند. لوگوها به شکل کلماتی بود که می توانست پیام آنها را منتقل کند.اگر کمی به جلوتر بیایم، در قرن 13 و 14 میلادی هم لوگوها مورد استفاده قرار گرفته اند.در این دوران از علائم تجاری برای کار صنعت گری، بازرگانی و کشاورزی استفاده می شد.استفاده تجاری از لوگوها از همین زمان آغاز شد.برای مثال کشاورزان با استفاده از تمبرهایی که با آهن داغ درست می کردند، روی گاوهای خود حک می کردند تا آنها را از گاوهای دیگر کشاورزان متمایز کنند.اما امروزه لوگو یا آرم نمادی گرافیکی برای فعالیت های مختلف شرکت ها ، وب سایت ها ، موسسات ، کارخانه جات و یا اشخاص حقیقی مورد استفاده قرار می گیرد .اولین آرم که توسط تاریخ دانان و محققان باستان شناسی کشف شده است، مربوط به دوران یونان باستان است. در آن زمان از کلمه آرم استفاده می شد که این واژه ریشه یونانی دارد.یونیان برای دریافت پیام های پنهانی خود در قلمرو پادشاهی از آرم یا لوگو استفاده می کنند.همچنین برای معرفی بهتر قوانین هم از لوگو استفاده می کردند. بسیاری از سکه های به جامانده از دوران یونان و روم باستان دارای لوگوهایی مربوط به پادشاهان عصر خود هستند. آنها با هدف های مختلفی از لوگو استفاده می کردند.

 

پیدایش لوگو در انقلاب صنعتی:
طراحی لوگو در طول انقلاب صنعتی انقلاب صنعتی از قرن 18 میلادی آغاز شد و از همین دوران آرم و نام تجاری رشد بیشتری پیدا کرد. کسب و کارها گسترش یافت و از همین دوران فرهنگ نام تجاری و استفاده از لوگو هم افزایش پیدا کرد.با گسترش تولیدات و تجارت، محصولات متفاوت و متعددی وارد بازار شد که هر یک به آرام و لوگو نیاز پیدا کردند تا از هم متمایز شوند. با ظواهر فناوری طراحی لوگو، صنعت تجارت کامل تر شد. افزایش هنرهای تجسمی و فرآیند لیتوگرافی به روند طراحی لوگو اضافه شد و به تدریج در اواخر دهه 1890 راه جدیدتری پیدا کرد و لوگوهای تجاری راه جدید خود را پیدا کرد.

0 نظر

بازخورد

در حال ارسال...
با موفقیت ارسال شد