ایمیل

info@sabt-center.ir

شماره تماس

02188648221

ثبت برند بین المللی

شنبه, 20 خرداد 1402
50
ثبت برند بین المللی

 

ثبت برند بین المللی(مادرید):
در گذشته برای ثبت برند باید به اجبار به کشور های دیگر سفر می کردید و در کشور‌های مختلف با ارائه تقاضانامه‌های متعدد با زبان‌های مختلف و هزینه‌های متفاوت برند خود را ثبت کنید. برای سهولت در ثبت برند مادرید بین المللی 85 کشور عضو کنوانسیون پاریس با هم متحد شده‌اند و تحت عنوان سیستم مادرید، یک دستورالعمل بین المللی برای ثبت برند به تصویب رسانده اند.
بنابراین برای ثبت برند در سطح بین الملل به جای چندین تقاضانامه‌ی متعدد، با یک تقاضانامه تحت سیستم مادرید می‌توانید برند خود را در همه‌ی کشور‌های عضو این سیستم به ثبت برسانید. توجه داشته باشید که برای ثبت برند بین المللی، باید ابتدا برند مورد نظر خود را در کشورتان به ثبت برسانید. سپس از طریق سیستم مادرید به ثبت بین المللی آن اقدام نمایید.
متقاضی با دادن یک تقاضا به زبان انگلیسی، فرانسوی و یا اسپانیایی و پرداخت تنها یک تعرفه می تواند برند خود را ثبت کند و برای هر ثبت بصورت جداگانه نیازی به پرداخت های مختلف نخواهد داشت. فرانک سوئیس واحد پولی است که برای هزینه های ثبت بین المللی برند در نظر گرفته شده است.
سیستم توافق نامه مادرید از دو عهدنامه تشکیل شده است. این سیستم برای ثبت علائم در سطح جهانی کاربرد دارد. برای درخواست ثبت علامت بین المللی متقاضی باید کلیه مدارک خود را به دفتر WIPO در ژنو ارسال کند. پس از ارسال، کلیه مدارک مورد بررسی واقع می‌شود.
پس از طی این مرحله علامت در WIPO ثبت می‌شود و به کشورهای تعیین شده ارسال می‌شود. در واقع این یک پروسه اداری است. اگر یک شرکت درخواست شما را رد کند این امتناع به WIPO ابلاغ می‌شود و در دفتر بین الملل ثبت می‌شود. این سیستم یک سیستم ایمن بین المللی است اما ثبت و عدم ثبت آن در کشور مشخص می‌شود.

مزایای ثبت برند بین‌المللی:
ثبت برند در خارج از کشور مزایای فراوانی دارد که مطمئنا از ثبت برند تنها در یک کشور بیشتر است که با اقدام به این کار می توانید از مزایای آن بهره ببرید. این مزایای شامل موارد زیر است:

برند بین‌المللی می‌تواند با ارزش‌ترین ابزار بازاریابی شما باشد و مزایای بسیاری را برای برند شما به همراه داشته باشد.

افزایش شهرت و اعتبار در خارج از کشور:
به طور حتم هر چه برند شما مشهورتر شود اعتبار و ارزش شرکت نیز بیشتر خواهد شد. در صورت ثبت برند کسب و کار شما در خارج از کشور شرکت شما در سطوح برون مرزی و بازار های تجاری بر سر زبان ها خواهد رفت و همین باعث افزایش فروش و تولید می شود.

آسان شدن گرفتن اقامت در کشور های خارجی:
یکی از مهمترین مزایای ثبت برند در کشور های اروپایی گرفتن اقامت آن کشور و دریافت ویزا است. افزایش وجهه شرکت و رشد سرمایه گذاری نیز از مزایای این کار است. همانطور که میدانید امروزه شرایط مهاجرت بسیار سخت شده و عملا غیر ممکن است. اما شما می توانید با ثبت برند خود به صورت بین المللی در صورت تمایل به اقامت در خارج از کشور با مشکلات کمتری مواجه شوید. پس میتوانید مطمئن باشید دردسر هایی که برای این کار تحمل می کند ارزشش را دارد.

محافظت قانونی:
ثبت برند بین‌المللی به طور قانونی از هرگونه نقض علامت تجاری خاص توسط شخص ثالث محافظت می‌کند. در صورت ثبت علامت تجاری، اثبات حق قانونی در دادگاه آسان است. ازاین‌رو، قبل از گذراندن مراحل قانونی برای مبارزه با تخلف، مهم است که از آن اطمینان حاصل کنید.

فرصت شغلی:
برند به‌عنوان یک دارایی نامشهود عمل می‌کند و نقش مهمی در رشد تجارت شما ایفا می‌کند. یک علامت تجاری موفق به کسب‌وکار شما فرصتی برای کسب درآمد و شهرت می‌دهد.

هویت منحصربه‌فرد:
در سطح جهانی محصول شما از طریق ثبت برند بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌شود و از برند شما که تنها در ایران ثبت شده در سایر کشور ها جلوگیری میکند.

قابلیت تجارت و ورود به بازار های جهانی:
ثبت برند بین‌المللی نقش مهمی در رشد تجارت الکترونیک دارد. اگر شما درگیر فروش آنلاین محصولات هستید، به‌نوعی راه را برای در دسترس قرار گرفتن محصول شما برای مصرف‌کنندگان بین‌المللی هموار می‌کند.

 

0 نظر

بازخورد

در حال ارسال...
با موفقیت ارسال شد